"Північний потік-2": Єврокомісія просить мандат на переговори з РФ


"Північний потік-2": Єврокомісія просить мандат на переговори з РФ

Європейська комісія в п’ятницю направила запит Раді Європейського Союзу на отримання мандату на переговори з Російською Федерацією щодо ключових моментів функціонування проекту Nord Stream 2, йдеться в повідомленні ЄК.

Хоча будь-який наземний газопровід, в тому числі і відводи від Nord Stream 2, повністю підпадає під регулювання ЄС і в тому числі Третій енергопакет, морська частина магістралі, включаючи єдину точку входу в неї, знаходяться за межами юрисдикції ЄС. Як основні принципи для переговорів ЄК висуває умови прозорості управління, недискримінаційного встановлення тарифів, “відповідний рівень недискримінаційного доступу третіх осіб”, рівень розмежування між видами діяльності з транспортування та постачання, повідомив європейський регулятор.

ЄК хоче бути впевнена, що в разі будівництва Nord Stream 2 буде управлятися на основі прозорих та недискримінаційних принципів з належним рівнем нормативного нагляду у відповідності до ключових принципів міжнародного та європейського законодавства про енергетику.

Комісар з енергетики Мігель Аріас Каньєте зазначив: “Як і будь-який інший інфраструктурний проект в ЄС, Nord Stream 2 не може і не повинен існувати в правовому вакуумі або тільки у відповідності до енергетичного законодавства третьої країни. Ми прагнемо отримати мандат Ради, щоб провести переговори з Росією про специфічний режим, в якому будуть застосовані ключові принципи енергетичного законодавства ЄС для Nord Stream 2 з метою збереження роботи внутрішнього енергетичного ринку Європи”.

“ЄК вважає, що проект Nord Stream 2 не сприяє досягненню цілей Енергетичного Союзу щодо доступу до нових джерел постачань, маршрутів або постачальників і що він може дозволити одному постачальнику ще більше зміцнити свої позиції на газовому ринку ЄС і привести до подальшої концентрації маршрутів поставок. Газотранспортна інфраструктура для забезпечення енергопостачання Європи вже є і добре функціонує. Будівництво Nord Stream 2, водночас, буде загрожувати існуючим транспортним маршрутами, особливо через Україну”, – також говориться в релізі ЄК.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua