НБУ послабив обмеження для інвестицій юросіб за кордон


НБУ послабив обмеження для інвестицій юросіб за кордон

Національний банк України надав можливість бізнесу інвестувати за кордон до $2 млн в еквіваленті на підставі однієї валютної ліцензії за один календарний рік, тоді як до цього часу ліміт загальної суми таких операцій становив $50 тис. за один календарний місяць.

Згідно з повідомленням регулятора в п’ятницю, відповідна постанова №51 НБУ від 8 червня набуде чинності з 12 червня.

У ній також диференційовані вимоги для отримання ліцензій залежно від суми інвестиції за кордон, до $50 тис. будуть діяти спрощені вимоги до переліку документів для отримання ліцензії.

Як пояснює Нацбанк, крім заяви, достатньо буде надати декілька інших документів залежно від виду інвестиції і типу інвестора (договір про здійснення інвестиції, документи про реєстрацію об’єкта інвестиції тощо).

Водночас для інвестицій в сумі понад $50 тис. вводиться розгорнутий перелік документів, який допоможе НБУ запобігти використанню валютних ліцензій для схемного відтоку капіталу, наголошується в релізі. Зокрема, резидент повинен додатково підтвердити економічний сенс операції, наявність у нього прозорих джерел коштів для її проведення, надати розгорнуту інформацію про кінцевих бенефіціарних власників суб’єктів інвестиційної операції і т .п.

“Такі кроки дозволять поліпшити умови ведення юридичними особами зовнішньоекономічної діяльності і разом з тим не сприятимуть проведенню економічно необгрунтованих операцій з виведення коштів за межі України”, – відзначає Нацбанк.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua