Рада НБУ рекомендує почати використовувати євро як основну інвалюту в експортно-імпортних операціях


Рада НБУ рекомендує почати використовувати євро як основну інвалюту в експортно-імпортних операціях

Рада Національного банку рекомендує почати використовувати євро як основну іноземну валюту при розрахунках за експортно-імпортними операціями.

Про це йдеться в затвердженій радою оцінці політики курсоутворення і валютного регулювання, яку проводить правління.

За даними ради, в останні роки відбулися значні зміни в торгівлі України з іншими країнами, що зумовили істотне збільшення частки розрахунків у євро.

“Так в результаті зміни вектора зовнішньоторговельної політики частка зовнішньої торгівлі товарами і послугами України з країнами ЄС зростає з 2013 року. У 2016 році вона збільшилася до 37% від загального обсягу зовнішньоторговельного обороту України і є найвищою в порівнянні з іншими окремими географічними регіонами”, – констатують у раді.

На думку членів ради, це зумовило формування тенденції збільшення частки розрахунків у євро за операціями поточного рахунку платіжного балансу.

Загальна частка виплат в євро в 2016 році зросла до 37,3% (на 8,6 п. п.) від загального обсягу виплат, надходжень – до 18,1% (на 2.1 п. п.).

З країнами ЄС частка виплат в євро за товари і послуги в 2016 році збільшилася до 60% (на 16,6 п. п.), по надходженнях – до 42% (на 7.4 п. п.).

“Це дає підстави констатувати початок формування фундаментальних економічних передумов для використання євро як основної іноземної валюти в розрахунках з купівлі і продажу товарів і послуг з іншими країнами”, – резюмує рада центрального банку.

З огляду на це, рада НБУ рекомендує досліджувати питання про доцільність переходу до розрахунку офіційного курсу гривні до євро на основі середньозваженого значення курсу на міжбанківському валютному ринку, а до долара США та інших інвалют – на підставі інформації про курс гривні до євро.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування