Розробники створили додаток для 20 000 клієнтів, які добровільно роблять собі боляче


Розробники створили додаток для 20 000 клієнтів, які добровільно роблять собі боляче

Стартап 23andMe просить своїх клієнтів добровільно терпіти біль, досліджуючи зв’язок генетики з больовою переносимістю. Це перша спроба компанії в залученні непрофесіоналів до досліджень.

Брайан Парді суєт руку в крижану воду і тримає її там протягом 2,5 хвилин. Він давній клієнт 23andMe, користується послугами компанії з 2012 року. «Це було неприємно і трохи боляче, – зізнається він, – але не так, як носити мокрі рукавички і розчищати сніг при -10». Це так званий холодовий пресорний тест, один з багатьох, які визначають переносимість болю людини.

Проект має на меті, за словами Керрі Нортовер, директора з досліджень, зрозуміти генетичні чинники, пов’язані з відчуттям болю і реакцією на болезаспокійливі препарати. У минулому вже було встановлено, що за хронічні болі відповідають численні генетичні фактори, і що певні групи людей скаржаться на болі частіше від інших.

Всього у 23andMe близько двох мільйонів клієнтів, і близько 85% з них згодні надавати особисту інформацію для наукових цілей. Нортовер планує залучити 20 000 американців для проведення двох досліджень. Подробиць про те, що саме компанія збирається робити з цими даними, вона не повідомляє, але каже, що результати «допоможуть розробити більш персоналізований підхід до анестезії». У цьому 23andMe допомагає німецька фармацевтична компанія Grünenthal.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Технології&Авто
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua