У Швейцарії оштрафували чоловіка за «лайк» в Facebook на $4,1 тис.


У Швейцарії оштрафували чоловіка за «лайк» в Facebook на $4,1 тис.

Районний суд Цюріха виніс перший в історії Швейцарії обвинувальний вирок за «лайк» до коментарю в соціальній мережі Facebook.

Про це повідомило AFP.

Визнаний судом винним в наклепі 45-річний швейцарець засуджений до штрафу в розмірі 4 тисяч франків ($4,1 тис.).

Позивачем в резонансній справі виступив громадський активіст Ервін Кесслер, який очолює асоціацію проти розведення і забою тварин. У 1998 році він сам був засуджений цюріхськими судом до невеликого терміну ув’язнення за публічне порівняння пов’язаних з ритуальним забоєм тварин єврейських традицій і злочинів німецьких націонал-соціалістів.

У 2015 році ця давня історія отримала продовження. На одному з інтернет-форумів користувачі Facebook залишили ряд коментарів, що містять звинувачення Кесслера в расизмі, фашизмі та антисемітизмі. У відповідь борець за права тварин подав до суду на авторів коментарів. Суд підтримав позивача і виніс кілька обвинувальних вироків.

29 травня, у справі, що отримала широкий розголос, вперше був визнаний винним і користувач, який відзначив один з коментарів своїм «лайком». На думку суду, засуджений, ім’я якого поки не розголошується, таким чином допустив «оціночне судження, не підтверджене фактами». Довести в суді наявність у Кесслера антисемітських і расистських поглядів йому не вдалося.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua