Мінфін погодився реструктуризувати борг перед НБУ


Мінфін погодився реструктуризувати борг перед НБУ

Уряд схвалив реструктуризацію портфеля облігацій внутрішньої державної позики на 229 млрд грн, держателем якого є Нацбанк. Мінфін обміняє існуючі папери на оновлений випуск ОВДП. Терміни погашення при цьому змінені з 2017 по 2030 на 2025 — 2047 роки.

Ставка дохідності за облігаціями буде прив’язана до інфляції за останні 12 місяців (при погашенні раз на півроку) плюс 1,5-процентних пункти. У разі дефляції купонний дохід за паперами складе 1,5%.

40 випусків нових паперів замінять собою 120 випусків ОВДП на номінальну суму 221,6 млрд грн при прибутковості 12,85% річних плюс нарахований купонний дохід за старими випусками станом на дату угоди — 7 млрд грн.

НБУ володіє 55% від загального випуску ОВДП на загальну суму 378 млрд грн. Середньозважена ставка за облігаціями, що не підлягає репрофайлінгу, становить 12,3%.

Як очікує прем’єр-міністр Володимир Гройсман, репрофайлінг дозволить вже з червня спрямувати зекономлені гроші бюджету на будівництво доріг.

Ідею репрофайлінгу ініціював сам Нацбанк. Крім економії бюджетних грошей, НБУ цікавила можливість прив’язати фіскальну політику уряду, в тому числі в частині підвищення соцстандартів, до темпів зростання цін в країні і відповідних інфляційних цілей регулятора.

Нацбанк, який проводить політику інфляційного таргетування, має намір вийти на показники інфляції в 8±2% в 2017-му, 6±2% — в 2018 і 5% — в 2019 році. В цьому році НБУ прогнозує зростання споживчих цін на рівні 9,1%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua