Банкіри хочуть збільшити обороти в злотих, драмах і ларі


Банкіри хочуть збільшити обороти в злотих, драмах і ларі

Розрахунки в нацвалюті країн-партнерів спростять взаємовідносини з банками-кореспондентами.

«Нам варто розвивати кореспондентські відносини з банками Вірменії, Грузії, Казахстану та інших країн. Це однозначно зміцнить економіку регіону, що позначиться на всіх нас», – сказав голова правління Індустріалбанку Михайло Букрєєв.

«Потрібно розвивати платежі в гривні і локальних валютах. Нерозумно з сусідами вибудовувати платіжні відносини в доларах. У нас вже є досвід розрахунків з Білоруссю у гривні – чудово працює клірингова система. З Польщею проводимо розрахунки в злотих. Потрібно розвивати цей досвід далі», – запропонував директор департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко.

Втім, перехід на розрахунки в нацвалюті буде нешвидким. «Долар США є світовою кліринговою валютою. Відмовитися від розрахунків у доларах США з неамериканскими постачальниками товарів в Україні, переукласти ці імпортні контракти в національних валютах країн-виробників, напевно, з часом і можливо, проте це стосується не всіх видів товарів. Наприклад, розрахунки за товари, що торгуються на світових товарних біржах, неможливо перевести в інші валюти», – пояснює голова правління Банку Авангард Світлана Корчинська.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua