НБУ готовий пом'якшити обмеження щодо відкриття коррахунків


НБУ готовий пом'якшити обмеження щодо відкриття коррахунків

Національний банк України готовий скасувати обмеження, що передбачає відкриття банками прямих кореспондентських рахунків в іноземній валюті лише у країні походження цієї валюти, що дозволить українським банкам відкривати доларові коррахунки.

Про це заявив директор департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко під час круглого столу в Києві.

“Чи допоможе зняття обмеження на відкриття кореспондентських рахунків? На мою думку, так. Приміром, якщо переключиться якийсь потік на Туреччину, то в кінцевому підсумку платежі також замкнуться на американському банку-кореспонденті”, – сказав він.

“Але якщо цей турецький банк генерує більш значну кількість платежів і є більш вагомим партнером для американського банку, то такі платежі пройдуть”, – пояснив Пономаренко.

Також він навів приклад, коли між країнами складаються двосторонні, експортно-імпортні торговельні відносини, і в такому випадку через один банк можуть йти розрахунки за поставлений товар в обох напрямках.

“Це обмеження не вирішить питання, але для когось знизить болючість проблеми. Тому я особисто підтримую це рішення. В НБУ це питання відпрацьовується. І в принципі, це завдання для банківських асоціацій – тиснути на НБУ і пропонувати це обмеження скасувати”, – додав Пономаренко.

Найбільшими гравцями в сегменті міжнародних розрахунків у доларах США є Deutsche Bank, Commerzbank і Bank of New York.

В даний час лоро-платежі невеликих українських банків обслуговує тільки Bank of New York, оскільки Commerzbank раніше припинив їх обслуговування, а в березні цього року Deutsche Bank відключив лоро-рахунки низки українських клієнтів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування