Націоналізація Приватбанку: Суркіси втратили 250 мільйонів доларів і 500 тисяч євро - ЗМІ


Націоналізація Приватбанку: Суркіси втратили 250 мільйонів доларів і 500 тисяч євро - ЗМІ

В результаті націоналізації Приватбанку сім’я Суркісів втратила понад 248,6 млн доларів і 574 тисяч євро в кіпрській філії банку, як юридичні особи, а також більш ніж 1,04 млрд гривень в Україні – як фізичні особи.

Про це, посилаючись на джерела, пише у своїй статті Юлія Самаєва.

Автор зазначає, що рішення суду за позовом проти Суркісів НБУ, прийняте на користь позивачів, зобов’яже державу виплачувати ці кошти.

“Суть всіх спорів зводиться до одного — неправомірності рішення №105 комісії НБУ з питань визначення пов’язаних з Приватбанком осіб і зупинки ФГВФО операцій за поточними, депозитними, кореспондентськими або іншими рахунками в Приватбанку”, – вказує Самаєва.

За її словами, для більш-менш обізнаних спостерігачів зв’язок власників “Динамо” з екс-власником Приватбанку очевидний.

“Навіть у справі “6 офшорів”, вже програній ПриватБанком у судах двох інстанцій, проглядається зв’язок між бізнесменами”, – пише автор.

“Camerin Investments LLP, Sunnex Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlini Commercial LLP, Lumil Investments LLP, Sofinam Investments LLP — це ті самі шість компанії, які теж подали позови проти НБУ, ФГВФО та Приватбанку. Як пам’ятаємо, вони також мають претензії до 105-го рішення НБУ і вважають, що до пов’язаних з колишніми власниками банку осіб не належать”, – йдеться в статті.

Самаєва зазначає, що всі згадані компанії засновані в один день, зареєстровані за однією адресою в Британії і вказують одну поштову адресу.

“Різниця між ними лише в тому, що станом на 20 лютого 2017 р. три перші компанії належали Ользі Романовій — дружині Ігоря Суркіса, а решта — Поліні Ковалик, першій дружині його брата Григорія Суркіса”, – вказує вона.

За словами автора, тінь, кинута судовими рішеннями не на користь НБУ на методику визначення пов’язаних осіб та складність доведення прямої вигоди екс-власників “Приватбанку” від їхніх операцій матиме вагомі наслідки.

Довідка Finance.UA:

  • 18 грудня Кабінет міністрів і Рада нацбезпеки і оборони України підтримали націоналізацію Приватбанку.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПриватБанк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua