Експерт розповіла, скільки ще необхідно встановити лічильників, щоб досягти 100% обліку газу


Експерт розповіла, скільки ще необхідно встановити лічильників, щоб досягти 100% обліку газу

В Україні, щоб досягти 100% обліку, необхідно ще близько 5 млн індивідуальних газових лічильників. Однак з сучасними темпами встановлення приладів обліку для цього знадобиться ще 16-17 років.

Про це розповіла представник Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Марія Яковлєва в інтерв’ю “Громадському радіо”.

“Щоб досягти 100-відсоткового обліку, нам потрібно близько 5 мільйонів індивідуальних газових лічильників. Коли у нас буде 100-відсотковий індивідуальний облік, обов’язково треба буде встановлювати прибудинкові газові лічильники для контролю витрат газу. Для того, щоб запобігати аварійному стану внутрішньобудинкових мереж”, – розповіла експерт.

Водночас в Україні є всього 4 виробники лічильників.

“За даними НКРЕКП, за рік встановлюється близько 300 000 лічильників на газ. Якщо нам потрібно 5 мільйонів лічильників, то такими темпами ми будемо встановлювати їх мінімум 16-17 років. Кожна країна, яка хотіла б це зробити за 1-2 роки, розуміє, що треба збільшити потужності. Для того, щоб виробляти десь мільйон, треба було б залучити іноземних інвесторів. Але створити підприємства треба у нас – так, щоб 80% комплектуючих вироблялося всередині країни”, – додала Яковлєва.

Що стосується теплових лічильників, на початку 2017 року уряд констатував, що у нас 51-процентна забезпеченість, тобто не вистачає ще половини.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua