S&P назвав країну з найвищим кредитним рейтингом "AAA"


S&P назвав країну з найвищим кредитним рейтингом "AAA"

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s (S&P) підтвердило найвищий кредитний рейтинг Австралії “AAA”, вказавши на низький рівень державного боргу і стабільність економіки. Водночас у агентства залишаються сумніви щодо здатності уряду країни повернутися до профіциту бюджету.

Уряд Австралії минулого тижня пообіцяв забезпечити невеликий профіцит у 2020/21 році після більш ніж 10 років дефіциту, який погрожував найвищим кредитним рейтингом країни.

Moody’s і Fitch вітали економічний план уряду, додавши, що бюджет не зробив істотного впливу на рейтинги.

Австралія є однією з 10 країн у світі, які мають кредитний рейтинг “AAA” від трьох провідних агентств: Moody’s, S&P і Fitch. Та S&P зберегло “негативний” прогноз за рейтингом.

“Суттєва затримка у відновленні бюджету і ризик подальших затримок підсилюють наші сумніви у здатності уряду Австралії виконати свої фінансові завдання, – повідомили аналітики S&P. – Ми вважаємо, що збереження низького потенціалу зростання заробітної плати та інфляції залишається негативним фактором для поточних прогнозів уряду”.

Дані в середу показали, що зростання заробітної плати в Австралії сповільнилося до мінімуму, в той час як у травні споживчі настрої знизилися, чинячи тиск на споживчі витрати й уповільнюючи зростання інфляції.

S&P також відзначає ризики на швидко зростаючому ринку житла, в основному в Сіднеї і Мельбурні, де середні ціни на нерухомість збільшилися майже в два рази з 2009 р. В той же час банківські кредити для домашніх господарств підскочили до рекордно високого рівня – 175% ВВП.

S&P очікує, що показник відношення обсягу кредитування до ВВП досягне 188% у 2020 р.

“Настільки швидке зростання кредитів може призвести до уразливості щодо фінансової, бюджетної та економічної стабільності, якщо динамічний розвиток зазнає раптового і несподіваного сповільнення”, – попередило агентство.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua