Блокування російських сайтів в Україні суперечить свободі слова - генсек Ради Європи


Блокування російських сайтів в Україні суперечить свободі слова - генсек Ради Європи

Генеральний секретар Ради Європи (РЄ) Турбйорн Ягланд висловив стурбованість у зв’язку з блокуванням в Україні веб-ресурсів і соціальних мереж, зазначивши, що таке рішення йде врозріз із розумінням свободи слова та свободи ЗМІ.

“Блокування соціальних мереж, пошукових систем, поштових служб і новинних веб-сайтів йде врозріз із нашим загальним розумінням свободи слова та свободи засобів масової інформації. Більше того, такі заборони не відповідають принципу пропорційності”, – йдеться в заяві Ягланда, розміщеній на сайті Ради Європи.

Довідка Finance.UA:

  • Президент України Петро Порошенко розширив персональні спеціальні економічні санкції на низку відомих російських IT-компаній та пов’язаних з ними українських юросіб.
  • Зокрема, новий указ президента України Петра Порошенка №133/2017 крім обмеження доступу на сайти «ВКонтакте» і «Одноклассники», передбачає санкції щодо «1С» — російської компанії, яка розробляє програмне забезпечення для бухгалтерського обліку.
  • Також будуть заблоковані сайти антивірусних компаній Лабораторія Касперського та DrWeb.
  • Крім цього, доступ буде заблокований до всіх сервісів Яндекс і Mail.Ru крім головної сторінки пошуковика.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «Блокування російських сайтів в Україні суперечить свободі слова - генсек Ради Європи» на Finance.ua - 3.5
В Контексті Finance.ua