На блокування російських сайтів знадобиться 1 млрд дол. - глава Інтернет-асоціації України


На блокування російських сайтів знадобиться 1 млрд дол. - глава Інтернет-асоціації України

За словами голови Інтернет-асоціації України Олександра Федієнка, повне блокування російських сайтів займе близько двох років, також потрібно 1 млрд доларів.

На його думку, механізм блокування в наших реаліях буде такий, що заблоковані виявляться й інші сайти, які безпосередньо під санкції не потрапили.

“Якщо ми говоримо про поточний указ Президента, його треба виконувати, коли він вступить в дію. Якщо ми говоримо про подальші дії, то треба рік-два, а може більше і десь, в рамках держави, 1 млрд доларів… Швидше за все, ми будемо блокувати не сайти, а всю автономну систему, на якій знаходяться ці сайти і інші платформи, не перераховані в санкціях. Користувач в кінцевому результаті буде позбавлений не тільки доступу до таких мереж, як “Вконтакті”, а й до інших платформ, які перебували в цій системі”, – сказав Федієнко.

Також за словами голови Інтернет-асоціації, блокування можна буде з легкістю обійти.

“Так, це можливо, і це вже доведено часом, що той самий “Китайський золотий щит” – це не проблема зараз”, – додав Федієнко.

Довідка Finance.UA:

  • Президент України Петро Порошенко розширив персональні спеціальні економічні санкції на низку відомих російських IT-компаній та пов’язаних з ними українських юросіб.
  • Зокрема, новий указ президента України Петра Порошенка №133/2017 крім обмеження доступу на сайтах «ВКонтакте» і «Одноклассники», передбачає санкції щодо «1С» — російської компанії, яка розробляє програмне забезпечення для бухгалтерського обліку.
  • Також будуть заблоковані сайти антивірусних компаній Лабораторія Касперського та DrWeb.
  • Крім цього, доступ буде заблокований до всіх сервісів Яндекс і Mail.Ru крім головної сторінки пошуковика.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Рейтинг популярності матеріалу «На блокування російських сайтів знадобиться 1 млрд дол. - глава Інтернет-асоціації України» на Finance.ua - 3.8
В Контексті Finance.ua