Гонтарева жаліється, що Коломойський нічого не робить для повернення боргів ПриватБанка — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Гонтарева жаліється, що Коломойський нічого не робить для повернення боргів ПриватБанка

Кредит&Депозит
707
Голова НБУ Валерія Гонтарева констатує відсутність будь-якого прогресу у виконанні екс-власниками націоналізованого Приватбанку зобов’язань щодо реструктуризації портфеля кредитів банку.
“На сьогоднішній день нічого не зроблено. У нас час – до кінця червня. Не думаю, що такий портфель можна встигнути реструктуризувати за такий термін, але час ще є”, – сказала вона .
Гонтарева нагадала, що колишні власники Приватбанку вже брали на себе такі зобов’язання з реструктуризації портфеля в рамках підписаної на початку 2016 року програми рекапіталізації і порушили їх.
“Думаю, що влітку (2016 року) було вже очевидно, що ніхто нічого не виконає: вони в черговий раз всі підписали, взяли на себе зобов’язання і пішли робити реструктуризацію портфеля, і що? – нічого не зробили”, – описала історію керівник центробанку.
За її словами, проведена в жовтні-листопаді 2016 року реструктуризація портфеля, обсяг якої за результатами пост-аудиту оцінюється в 137 млрд грн, була фіктивна.
“Одним фіктивним компаніям було сказано реструктуризувати – вони реструктуризували на інші фіктивні компанії. Один fraud (шахрайство – Ред.) закрили іншим fraud”, – наголосила Гонтарева.
Вона додала, що у куратора НБУ фактично відсутня можливість зупинити такі операції до націоналізації банку:
“Ви собі уявляєте: 20-тисячний персонал, далі – правління банку, далі – акціонери банку і на все це – куратор? Ці люди робили зі своїм балансом все, що вони хотіли. І так тривало 22 роки”.
Водночас глава Нацбанку зазначила, що суттєвого негативного впливу на баланс Приватбанку ця фіктивна реструктуризація, в якій валютні кредити були переведені в гривневі, чинити вже не могла.
“Яка різниця, з якою валютою у вас пустишка під назвою кредит? Насправді гроші виведені, там нічого не було. Було зобов’язання реструктуризації, ось вони і робили вигляд, що їм треба було тягнути час, інакше вони не виконали б цієї програми”, – пояснила Гонтарева.
Вона додала, що фіктивність цієї реструктуризації та наявність відповідної “дірки” в балансі була підтверджена під час аудиту, ініційованого Нацбанком, що і послужило причиною націоналізації банку в грудні 2016 року.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас