В НБУ назвали, скільки в Україні є непрацюючих кредитів


В НБУ назвали, скільки в Україні є непрацюючих кредитів

Національний банк України вперше визначив за новою методологією частку непрацюючих кредитів в Україні. Відповідно до міжнародних стандартів звітування ця частка склала 55,1%.

Про це йдеться в повідомленні Регулятора.

“Банківський сектор переходить на міжнародні стандарти звітування про непрацюючі кредити. Нацбанк уперше оприлюднює статистику за непрацюючими (дефолтними) кредитами, сформовану на основі вимог постанови про оцінку кредитних ризиків. Вона визначає поняття “непрацюючий актив/кредит”, максимально наближене до загальноприйнятого у світовій практиці поняття “non-performing exposures / loans” (NPE/NPL). Відповідно до нових правил непрацюючими є кредити із простроченням платежу на понад 90 днів (30 для банків), або за якими погашення боргу є малоймовірним без стягнення забезпечення”, – йдеться у повідомленні.

У НБУ зазначили, що непрацюючими в Україні є 55,1% кредитів.

“Частка непрацюючих кредитів, визначена за новою методологією, склала 55,1% на кінець І кварталу 2017 року. Її суттєве збільшення у порівнянні із показниками грудня 2016 року було спричинене запровадженням нових принципів визначення непрацюючих кредитів, а також двома іншими факторами: (1) відтепер при розрахунку частки непрацюючих кредитів не враховуються позабалансові зобов’язання з кредитування; (2) визнання Приватбанком реальної якості кредитного портфеля після переходу в державну власність”, – зазначили в НБУ.

Надалі Нацбанк має намір оприлюднювати інформацію про обсяги та частки непрацюючих кредитів/активів щомісяця.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua