В уряді запевнили, що пенсію не будуть піднімати за рахунок емісії грошей


В уряді запевнили, що пенсію не будуть піднімати за рахунок емісії грошей

Уряд ніколи не піде на друкування грошей заради підняття пенсійних виплат для населення.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко.

«Найголовніше, щоб це (кошти на осучаснення пенсійних виплат для українців – ред.) був не інфляційний ресурс. Ми ніколи не підемо на друкування грошей заради підняття пенсій. Уряд не буде друкувати фантики і роздавати їх людям, щоб послабити гривню і підняти ціни в Україні», – сказав Розенко.

Він зазначив, що у дотаціях Пенсійного фонду, які визначені цьогоріч у розмірі 140 млрд грн, кошти на осучаснення пенсій не були передбачені, тож уряд шукає додаткові ресурси для здійснення цього кроку. На переконання віце-прем’єр-міністра, владі вдасться знайти різні джерела, різні механізми фінансування.

«Найголовніший ресурс – це зростання економіки, легалізація заробітних плат, в тому числі в результаті прийняття рішення про збільшення з 1 січня 2017 року мінімальної заробітної плати вдвічі. Це теж має абсолютно позитивний ефект для Пенсійного фонду… У нас вже сьогодні є додатковий ресурс – 3-4 млрд понадпланових надходжень до Пенсійного фонду. Якщо тенденції легалізації заробітних плат, підвищення заробітних плат збережуться, а найголовніше – збережуться темпи зростання економіки України, цифра в 11 млрд вже стане не такою захмарною», – додав Розенко.

Що стосується пенсійної реформи, то, на переконання віце-прем’єра, має відбутися всеукраїнська дискусія на цю тему: «Без широкого обговорення пенсійної реформи і залучення всього суспільства ухвалити в парламенті її буде неможливо».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування