Новий президент Південної Кореї: спецназ і тюремні терміни за плечима (фото)


Новий президент Південної Кореї: спецназ і тюремні терміни за плечима (фото)

До влади в країні прийшов колишній активіст студентського руху Мун Чже Ін, який кілька разів сидів у в’язниці при режимі диктатора Пак Чон Хі. Надалі він був прийнятий в спецназ і став лідером демократичного руху.

На дострокових президентських виборах, що відбулися напередодні, Мун Чже Ін набрав більшість голосів. Виборам передував імпічмент екс-президента Пак Кин Хе, дочки того самого диктатора, при якому новий південнокорейський лідер побував за ґратами.

За інформацією ЗМІ, батьки Мун Чже Іна після початку Корейської війни 1950-1953 років були вивезені з півночі Кореї в якості біженців на південнокорейський острів Коджедо. Їхнє північнокорейське походження потім використали противники Мун Чже Іна для нападок, називаючи його «прихильником Північної Кореї».

У 1969 році Мун Чже Ін був одним з активних учасників демонстрацій студентів проти спроб диктатора Пак Чон Хі змінити конституцію і залишитися на третій термін президентства. У 1972 році Мун за антиурядову діяльність потрапив за ґрати.

Під час служби в армії Мун був направлений в спецвійська. У 80-ті роки Мун Чже Ін присвятив себе вивченню права. Він хотів стати суддею, але через участь у демонстраціях проти влади це виявилося неможливим.

«Пізніше Мун Чже Ін зустрів Но Му Хена, який потім став президентом країни і відстоював політику примирення з КНДР. Разом вони допомагали робітникам, які не могли дозволити собі найняти адвокатів. Но Му Хен залучив Муна в політику і зробив його своїм секретарем з цивільних питань після приходу до влади в 2002 році, а потім і головою президентської адміністрації», — пишуть ЗМІ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua