Україна і Білорусь хочуть включити Дніпро в міжнародний транспортний коридор


Україна і Білорусь хочуть включити Дніпро в міжнародний транспортний коридор

Україна і Білорусь мають намір спільно створити річковий портовий хаб з метою включення Дніпра в транс’європейську транспортну мережу.
Про це в інтерв’ю “Громадському Радіо” повідомив заступник міністра інфраструктури Віктор Довгань.

За його словами, 5 травня відбулися міжурядові переговори з білоруською делегацією та Міністерством транспорту Республіки Білорусь.

“Це не просто ідея створити портову інфраструктуру, їхня ідея більш глибока – з’єднати водні шляхи Республіки Білорусь через український Дніпро з Чорним морем, і далі мати виходи на країни Азії. Ця ініціатива також підтримується польською стороною, і ми – 3 країни – вирішили відновити цей міжнародний транспортний коридор”, – сказав заступник міністра.

Довгань повідомив, що Україна виступила із заявкою про включення Дніпра в транс’європейську транспортну мережу, і далі планує подавати запит в Єврокомісію на технічну допомогу щодо розвитку даного міжнародного транспортного коридору.

Він підкреслив, що у проекті національної транспортної стратегії до 2030 року великий акцент робиться на розвитку судноплавства і розвитку внутрішнього водного транспорту.

Водночас Довгань відзначив необхідність введення річкового збору, закладеного в законопроект про внутрішній водний транспорт – з метою фінансування розвитку внутрішніх водних шляхів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування