ЄС відмовився списати борги Греції - DW


ЄС відмовився списати борги Греції - DW

У Євросоюзі не готують заходів щодо полегшення боргового тягаря Греції.

Про це повідомило міністерство фінансів Німеччини агентству Reuters, тим самим спростувавши інформацію німецької газети Handelsblatt і нещодавню заяву грецької влади, пише “Deutsche Welle”.

Як і раніше діє угода, досягнута міністрами фінансів країн єврозони в травні 2016 року, згідно з якою питання про пом’якшення боргового тягаря буде розглядатися після повного виконання заходів, передбачених третьою програмою допомоги Греції, йдеться в заяві міністерства. У відомстві також зазначили, що завершення реформ, які Афіни зобов’язалися провести, допоможе країні впоратися з погашенням боргів. Тому уряд ФРН вважає правильним почекати до завершення дії третього пакету допомоги Греції в 2018 році.

Представник Європейського стабілізаційного фонду ESM приєднався до позиції, викладеної в листі мінфіну ФРН, і зазначив, що питання про боргові послаблення для Греції після завершення поточної програми допомоги буде розглядатися тільки в тому випадку, якщо в таких заходах буде необхідність. Номінальне списання частини боргу Греції в ESM виключають.

Нагадаємо, борги Греції становлять близько 300 мільярдів євро. З 2010 року вона отримує фінансову допомогу від міжнародних кредиторів – Єврокомісії, Євросоюзу і Міжнародного валютного фонду (МВФ). У 2015 році кредитори погодили з Афінами третій пакет фінансової допомоги на загальну суму 86 мільярдів євро.

На зустрічі 22 травня міністри фінансів Єврогрупи будуть приймати рішення про виділення Греції чергового траншу в розмірі 7,5 мільярда євро.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua