Гривня міцнішає


Гривня міцнішає

Зміцнення валютного курсу гривні останнім часом прискорилося: долар на міжбанку коштує вже близько 26,5 грн., а на готівковому ринку навіть дешевше – 26,3 грн. Банкіри очікують, що сприятлива ситуація для валюти має протриматися весь травень, а НБУ стримає гривню від зміцнення нижче 26 грн.

Курс на гривню

Напередодні травневих свят курс гривні почав зміцнюватися. Якщо за перші три тижні квітня курс зміцнився на 29 копійок, то з початку цього тижня долар подешевшав ще на 18 копійок, досягнувши на міжбанку позначки 26,55 грн/$. В обмінних пунктах американську валюту можна було купити ще дешевше – всього за 26,28 грн. Сьогодні зранку міжбанк відкрився на рівні закриття четверга.

Причин для зміцнення курсу гривні кілька. На думку експертів, це нещодавнє отримання Україною чергового траншу кредиту від МВФ на $1 млрд, стабільна ситуація в економіці і значні надходження експортної виручки. «Зміцнення носить сезонний характер, пов’язаний з заведенням виручки експортерами аграрної продукції під посівну. Є внесок і від певного зростання цін на метали і руду. При цьому відсутні фактори, здатні збільшити купівельну спроможність населення для придбання імпортних товарів», – зазначає голова правління Альтбанку Ігор Волох.

Крім того, драйвером зниження курсу долара виступали розрахунки бізнесу з бюджетом, які привели до необхідності продажу експортерами валютної виручки в розмірі більшому, ніж обов’язковий ліміт продажу. «Експортери всіма силами намагаються зупинити спадний тренд, що змушує НБУ викуповувати надлишок пропозиції валюти шляхом проведення аукціонів або запиту кращого курсу. У квітні НБУ купив $170,58 млн на аукціонах», – говорить директор департаменту казначейства Ідея Банку Ярослав Кабін. На поточному тижні НБУ вже тричі проводив аукціони: 24 квітня він купив $49,98 млн, 25 квітня – $44,9 млн, а 27 квітня – $30,7 млн.

Травень буде спокійним

Швидше за все, долар не піде далі позначки 26 грн. «Сезонність, виражена низькою активністю у імпортерів і, відповідно, низьким попитом на валюту, а також, паралельно активізацією діяльності агрокомпаній, що забезпечує стабільні обсяги продажу валюти, посприяли зміцненню гривні. При цьому малоймовірно, що курс опуститься нижче позначки 26 грн/$», – вважає провідний експерт сектору продажу казначейських продуктів ОТП Банку Юрій Крохмаль.

Найближчим часом курс долара навряд чи буде дуже волатильним. «Падіння долара не може бути нескінченним. Україна не демонструє серйозного економічного зростання, відтік валюти з країни продовжується, що покривається новими запозиченнями, а не припливом інвестицій. За нашими прогнозами, у травні тренд по долару зміниться і курс стабілізується на рівні 26,5-26,8 грн/$», – говорить Ярослав Кабін.

Нацбанк буде і далі викуповувати надлишок валюти, декларуючи мету нарощування міжнародних резервів. «Ми бачимо незначні коливання під контролем НБУ. При цьому системних змін в економіці поки немає. Відповідно, рівень може змінитися, наприклад, до 26 грн, але це не довгостроковий тренд», – зазначає Ігор Волох.

Влітку на міжбанк більшою мірою будуть тиснути факти погіршення ситуації на зовнішніх ринках сировини, яку експортує Україна. За останні півтора місяці ціни на руду і сталь впали на 15-20%, на зерно та кукурудзу – на 10-15%. «Якщо цей тренд на зовнішніх ринках продовжиться, економіку чекатимуть непрості часи. Темпи приросту ВВП можуть уповільнитися, а на валютному ринку можливе послаблення гривні», – каже фінансовий експерт Андрій Герус. Раніше експерти вже передрікали, що через блокаду ОРДЛО до кінця року курс може бути 30 грн/$.

Губар Олена

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua