Розроблено чорнило для 3D-друку, яке можна стирати


Розроблено чорнило для 3D-друку, яке можна стирати

Дослідники з німецького Технологічного інституту Карлсруе розробили метод багаторазового стирання 3D-структур, надрукованих методом багатофотонної літографії. Відкриття може в майбутньому застосовуватися в будівництві та клітинній біології.

Вчені з Технологічного інституту Карлсруе, де був винайдений метод багатофотонної літографії, тепер вдосконалили цю технологію: дослідники придумали, як можна видаляти вже надруковані конструкції і створювати на їхньому місці нові, пише Science Daily.

Метод багатофотонної літографії полягає в тому, що 3D-принтер друкує об’єкти за допомогою лазера, направляючи його на світлочутливий матеріал: як тільки на такий матеріал потрапляє світло, він тут же твердне. Саме таким способом в 2014 році була створена найменша скульптура в історії — оголена дівчина заввишки лише в сто мікрон.

Нова технологія дозволяє стирати щойно надруковані структури: для цього їх потрібно помістити в розроблений вченими хімічний розчин. У момент стирання на місці видалених об’єктів можна відразу надрукувати нові, і таким чином процедуру можна повторювати кілька разів поспіль.

«Технологія може застосовуватися у найрізноманітніших сферах, — говорить провідний автор дослідження Маркус Цигер. — Структури, надруковані таким чорнилом, можуть бути вбудовані в об’єкти, виготовлені зі звичайних матеріалів. Можна виготовити подібні підтримуючі конструкції для мостів, які зазвичай використовуються в будівництві, або, наприклад, чашки Петрі для дослідів у сфері клітинної біології».

У Технологічному інституті Карлсруе раніше також розробили новий метод перехресного з’єднання світлодіодів у вуличних ліхтарях. Завдяки цьому методу ліхтарі споживають на 20% менше енергії в порівнянні зі звичайними світлодіодними системами, не так сильно нагріваються і дешевші у використанні, а також краще сприймаються людським оком.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування