У "Газпромі" прогнозують істотне зростання експортних цін на газ 2017 року


У "Газпромі" прогнозують істотне зростання експортних цін на газ 2017 року

“Газпром” підвищив прогноз середньої експортної ціни газу в 2017 році до $ 180-190 за тис кубометрів, заявив заступник голови правління “Газпрому” Олександр Медведєв.

Для порівняння, у 2016 році середня ціна поставок в Європу склала $ 167 за 1 тис. куб. м. Середньозважена ціна реалізації газу в країни СНД і Балтії групою “Газпром” в 2016 році склала $ 151,99.

Він повідомив також, що через погоду, а також низький рівень заповненості європейських ПСГ “Газпром” очікує, що може збільшити обсяг експорту в 2017 році.

Медведєв зазначив, що зараз ціни трохи більше ніж 50% контрактів “Газпрому” прив’язані до споту і до гібридного механізму ціноутворення (спот + нафтопродуктова прив’язка).

“І це дає нам природне хеджування. Наші об’ємні прогнози – ми в них упевнені, тому що в наших контрактах незалежно від системи ціноутворення залишається правило take-or-pay. І більш того, при спотовій системі ціноутворення take-or-pay становить 100%”, – сказав він. За словами заступника голови правління “Газпрому”, виручка “Газпрому” від експорту газу в поточному році може зрости до $ 35 млрд з $ 30 млрд у минулому році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua