Російські держбанки мають покупців на всі дочірні в Україні банки, - НБУ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Російські держбанки мають покупців на всі дочірні в Україні банки, - НБУ

Фондовий ринок
657
Національний банк відзначає наявність інтересу до купівлі всіх банків з російським державним капіталом.
Про це в інтерв’ю порталу “Мінфін” повідомила заступник глави НБУ Катерина Рожкова.
“Є потенційні покупці як на два великі, так і на два маленькі російські банки (Промінвестбанк, ВТБ, БМ Банк і VS Банк). Між собою вони не перетинаються. Але офіційних повідомлень від жодного не маємо. Можливо, в процесі там щось зміниться. Російські банки давно і активно шукають того, хто їх купив, і ми з ними десь раз на місяць зустрічаємося і обговорюємо їхні перспективи. Так, якісь імена вони розкривають, але це все відбувається на рівні “ось, є такі люди, вони до нас придивляються”, – повідомила вона.
Рожкова не відкидає, що якщо якийсь з цих банків не зможе продатися, то він може розрахуватися з клієнтами і добровільно здати ліцензію.
“Питання в тому, щоб у тебе вистачило ліквідних активів. У всіх росіян з цим все нормально. Ми завжди говорили (хоча і росіяни мене за це лають) – і два роки тому, і зараз, – що перспектив розвитку у російських банків тут немає. Це повинно бути зрозуміло всім. Так, знайти покупця на українські активи зараз непросто. Але з іншого боку, ми як регулятор, вважаємо, що вихід з ринку має бути цивілізованим. Нікого цеглою закладати не треба. Нехай у банків буде можливість піти з ринку спокійно і без паніки”, – додала вона.
Заступник глави НБУ також зазначила, що ВТБ Банк повністю виконав план докапіталізації, тоді як Промінвестбанк затвердить докапіталізацію на зборах акціонерів (на 12 млрд гривень).
Також вона заявила, що НБУ досі не отримав повні пакети документів на купівлю Сбербанку.
“Поки подивимося на те, що є, плюс потрібно перевірити ділову репутацію інвесторів і все інше. Природно, будемо зв’язуватися з латвійським регулятором, запитаємо дані щодо фінансового стану Norvik Banka. Взагалі на те, щоб здійснити всі перевірки, у нас є три місяці”, – резюмувала вона.
16 березня Президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про введення санкцій проти 5 банків з російським державним капіталом.
Санкції (запобігання виведення капіталів за межі України на користь пов’язаних з банком осіб) введені на рік проти Сбербанку, VS Банку, Промінвестбанку, Банку ВТБ і БМ Банку.
Протягом березня активістами “Національного корпусу” блокувалася робота відділень Сбербанку.
За матеріалами:
Мінфін.com.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас