0 800 307 555
0 800 307 555

Виробники підтримали підвищення мінімальних цін на алкоголь


Виробники підтримали підвищення мінімальних цін на алкоголь

Галузеві спілки виробників алкоголю звернулися до Міністерства економічного розвитку та торгівлі з проханням терміново підвищити мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольні напої в рамках боротьби з фальсифікатом.

Легальні виробники вважають, що в умовах стрімкого росту долі контрафактної продукції на алкогольному ринку, підвищення мінімальних цін є необхідним кроком для боротьби з тіньовим бізнесом у галузі. Подальше зволікання з вирішенням питання підвищення мінімальних цін до економічно обґрунтованого рівня призведе до чергового збільшення фальсифікату на ринку алкоголю, що в свою чергу вплине на рівень здоров’я населення та повноту сплати податків до бюджетів всіх рівнів.

На думку представників Асоціації легальних виробників алкоголю, збільшення мінімальних цін необхідне та економічно обґрунтоване. Так, з 01 березня 2017 року ставки акцизного податку на спиртні напої підвищилися на 20% (за 1 літр спирту з 105,80 грн до 126,96 грн). Проте, встановлені Кабінетом Міністрів мінімальні ціни на алкогольну продукцію, залишилися без змін та наразі не відповідають справедливим ринковим цінам на алкоголь. Ціни сьогодні не відображають зростання ставок акцизного податку, вартості енергоносіїв та інші складові собівартості алкогольних напоїв. Діючі мінімальні ціни не тільки не покривають витрат легальних виробників, але й створюють можливість доступу на ринок контрафактної продукції.

За таких обставин підвищення мінімальних цін на алкогольні напої є тим дієвим інструментом боротьби, що здатен стримати зростання на ринку фальсифікованого алкоголю.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua