"Газпром" скоротить транзит через Україну в шість разів


"Газпром" скоротить транзит через Україну в шість разів

“Газпром” продовжить здійснювати транзит через Україну навіть після введення “Північного потоку–2”, але істотно скоротить його обсяг.

Як повідомив в інтерв’ю Reuters голова правління “Газпрому” Олексій Міллер, постачання скоротяться приблизно в шість разів.

“Ми готові до переговорів, проте ми можемо говорити про набагато менші обсяги, можливо, близько 15 млрд кубометрів на рік для країн, які межують з Україною”, – сказав він.

Газотранспортна система України здатна пропустити до 120 млрд кубометрів на рік, але в останні роки транзит з Росії скоротився до 50-80 млрд кубометрів. За підсумками минулого року транзит становив близько 80 млрд кубометрів.

Як повідомлялося раніше, в ЄС погодилися фінансувати “Північний потік-2”, газопровід, що йде з Росії в Німеччину через Балтійське море в обхід України. Він прямо зв’яже російську ресурсну базу і європейських споживачів. Будівництво газопроводу почнеться в 2018 році і завершиться наприкінці 2019 року.

Раніше у США назвали проект будівництва Північного потоку-2 прямою загрозою енергетичній безпеці України та країн Євросоюзу. Водночас Євросоюз вирішив припинити перешкоджання будівництву російського трубопроводу Північний потік-2 через відсутність правових підстав. Тепер же Єврокомісія змушена просити згоду у країн-членів на переговори з Росією і спільне визначення правового поля реалізації проекту.

У свою чергу “Нафтогаз” вимагає від Єврокомісії вердикту, яким Росію зобов’яжуть здійснювати постачання газу європейським споживачам через українську ГТС.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Газпром
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua