Київрада пропонує збільшити штрафи за куріння в заборонених місцях в 50-100 разів


Київрада пропонує збільшити штрафи за куріння в заборонених місцях в 50-100 разів

Сьогодні на пленарному засіданні столичні депутати ухвалили рішення звернутися до Ради і Кабміну щодо посилення відповідальності за куріння тютюнових виробів і кальянів у заборонених місцях.

Таке звернення підтримали 92 депутати, повідомляє прес-служба міськради.

«Законодавство визначає перелік місць, де куріння заборонено, крім спеціально відведених місць. При цьому їх сумарна площа не повинна перевищувати 10% загальної площі відповідної споруди чи приміщення, до того ж вони повинні бути обладнані витяжною вентиляцією. Однак, досить часто ресторанні заклади нехтують усіма законодавчими обмеженнями, надаючи, у тому числі, послуги за курінням кальянів», – відзначили в прес-службі.

Депутати пропонують підвищити штрафи за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях від 50 до 100 разів.

«Ми пропонуємо відповідальність для фізичних осіб встановити на рівні 17-ти тисяч гривень, що стосується юридичних осіб, максимальна цифра – 20 тисяч. І це насправді не високі штрафи, у провідних країнах світу вони значно вищі. Наприклад, якщо прив’язуватися до гривні, в Ірландії такий штраф становить 86 тисяч гривень, в Азербайджані – від 10 до 25 тисяч гривень, у Франції – від 12 до 21 тисячі, у Німеччині – 28 тисяч гривень. Тільки розмір стягнення може стати істотним обмежувальним фактором у порушенні цієї норми, оскільки саме мінімальні штрафи і створюють ті проблеми, які відчувають жителі будинків, де розташовані заклади харчування, в яких можна палити, в тому числі кальяни», – сказала автор проекту рішення, депутат Київради Алла Шлапак.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:КМДА
Рейтинг популярності матеріалу «Київрада пропонує збільшити штрафи за куріння в заборонених місцях в 50-100 разів» на Finance.ua - 4.0
В Контексті Finance.ua