Українцям можуть знизити платіжки за опалення в середньому на 300-400 грн на місяць


Українцям можуть знизити платіжки за опалення в середньому на 300-400 грн на місяць

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), оприлюднила попередні тарифи на центральне опалення і прогнозує зниження щомісячних рахунків на 300-400 грн — але у випадку, якщо вдасться ввести абонплату на газ.

НКРЕКП продовжує відстоювати необхідність т. н. абонплати за газ — поділу плати за природний газ як товар та плати за її транспортування та розподіл. Зокрема, після критики про зростання загального щомісячного рахунку за газу комісія скасувала рішення для проведення додаткових консультацій.

НКРЕКП розрахувала, як абонплата за газ вплине на рахунки за опалення, в яких понад 60% тарифу становить ціна на природний газ.

Перші розрахунки провели для 11 постачальників тепла: “Київенерго”, “Харківські теплові мережі”, “Євро-реконструкція”, “Вінницяміськтеплоенерго”, “Житомиртеплокомуненерго”, “Хмельницьктеплокомуненерго”, “ДП “Криворізька теплоцентраль”, “Тернопольгортеплокомуненерго”, “Мелітопольські теплові мережі”, “Бахмут-енергія”, “Чернівцітеплокомуненерго”.

Це приблизні підрахунки — як зміниться вартість 1 Гкал тепла, якщо застосувати плату за розподіл газу. У середньому тариф за зазначеними постачальниками тепла зменшиться приблизно на 60 грн за 1 Гкал — це більш ніж 5% діючого в цьому опалювальному сезоні тарифу на тепло.

За підрахунками НКРЕКП, в середньому по Україні рахунок за опалення зменшиться:

• майже на 300 грн для родини у однокімнатній квартирі;

• майже на 400 грн для родини у двокімнатній квартирі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua