Близько $1,6 трлн найбільших американських компаній знаходяться в офшорах - Oxfam


Близько $1,6 трлн найбільших американських компаній знаходяться в офшорах - Oxfam

Великі американські компанії в цілому вивели $1,6 трлн до країн з пільговим режимом оподаткування в обхід податкових органів США, свідчать дані міжнародного об’єднання організацій боротьби з бідністю Oxfam.

Як говориться в дослідженні Oxfam та Інституту оподаткування та економічної політики, у 2015 році ця сума збільшилася на $200 млрд у порівнянні з попереднім роком. Гроші виводилися 50 найбільшими американськими концернами через мережу з більш ніж 1750 дочірніх підприємств і філій.

При цьому корпорації витратили близько $2,5 млрд на лобіювання у 2009-2015 роках, домігшись значних податкових пільг.

Oxfam підкреслює, що при подібній стратегії уникнення податків фірми діють в рамках закону, бо податкова система дозволяє концернам ухилятися від сплати чесних внесків.

Замість встановленої в США ставки податку в 35% підприємства, охоплені дослідженням, платили завдяки різним лазівкам в законах у середньому лише 25,9%, а то й менше.

Якщо ж буде реалізований план президента США Дональда Трампа з пільгової репатріації прибутку компаній з офшорів, американські концерни зможуть заощадити від $312 млрд до $327 млрд: податкова ставка в ході такої репатріації складе всього 10% замість 35%.

Одним з яскравих прикладів таких компаній є Apple, яка тримає за межами США понад $200 млрд у країнах з низьким рівнем податків, у тому числі в Ірландії. Фармкомпанія Pfizer залишила в офшорах $193 млрд, Microsoft – $124 млрд, General Motors – $104 млрд.

Дослідження складено на підставі аналізу податкових декларацій та інших відкритих джерел.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua