Грузія до кінця року не закуповуватиме російський газ - голова Міненерго


Грузія до кінця року не закуповуватиме російський газ - голова Міненерго

Віце-прем’єр, міністр енергетики Грузії Каха Каладзе заявив, що угода з “Газпромом” дає країні можливість не залежати від російського газу, оскільки отримані кошти від його транзиту до Вірменії дозволяють закуповувати газ у Азербайджану.

“До кінця поточного року весь необхідний обсяг природного газу буде отримано з Азрбайджану”, – сказав К. Каладзе журналістам у середу, коментуючи зміни, внесені Минэнрего в прогнозний баланс газу на 2017 рік.

При цьому він зазначив, що у Грузії є можливість купувати газ у Азербайджану, так і у Ірану. “На сьогоднішній день ми вирішили повністю завантажитися азербайджанським природним газом”, – заявив міністр.

За його словами, після закінчення дворічного договору з “Газпромом” Грузія буде мати більш тверді позиції, бо до того часу буде побудовано газове сховище, що дасть можливість менше залежати від російського газу.

У січні-березні обсяг газу, отриманого Грузією з Росії, склав 100 млн куб. м, у тому числі в лютому було отримано 70 млн куб. м. Новий договір Грузії з “Газпром експортом” про умови транзиту газу до Вірменії передбачає перехід на грошову оплату вартості транзиту.

Компанія гарантує оплату транспортування газу через територію Грузії в 2017-2018 рр. в обсязі 2-2,2 млрд куб. м на рік, а також постачання газу в Грузію “на гнучких умовах, за ціною на $30 за 1000 куб. м нижче, ніж в 2016 році”, тобто за $185. При цьому не розголошується ціна самого транзиту, що є комерційною таємницею.

Згідно з договором, в 2017 році “Газпром” сплатить транзит газу за змішаною системою – частково грошима і частково сировиною, а в 2018 році – тільки грошовими розрахунками.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua