Саудівська Аравія нарощує обсяги поставок нафти


Саудівська Аравія нарощує обсяги поставок нафти

Найбільший нафтоекспортер Саудівська Аравія нарощує постачання легких сортів в Азію, про що свідчить її бажання продати більше ніж обумовлені контрактом травневі обсяги.

Це, в свою чергу, може чинити тиск на і без того перенасичений легкою нафтою азіатський ринок та посилити конкурентні позиції Саудівської Аравії проти її союзника в Перській затоці – Абу-Дабі – і Росії, сказали кілька джерел на умовах анонімності.

“Попит на такі легкі сорти, як Das, Murban, ESPO і Sokol знизиться”, – сказав трейдер в Сінгапурі, згадавши нафту, що видобувається в Абу-Дабі .

Крім того, саудівська державна нафтокомпанія Saudi Aramco в спробі підтримати конкурентоспроможність сортів Arab Extra Light знизила офіційні ціни продажу на травневі партії до мінімального значення за вісім місяців.

Ер-Ріяд, незважаючи на дію глобального нафтового пакту, в травні планує в повному обсязі забезпечити постачання нафти як мінімум шести клієнтам в Азії, сказало джерело.

Організація найбільших нафтоекспортерів ОПЕК і 11 держав, що не входять в картель, включаючи Росію, в грудні 2016 року домовилися знизити виробництво в першому півріччі сумарно на 1,8 мільйона барелів на добу.

Саудівська Аравія в рамках зобов’язань перед іншими учасниками угоди скоротила видобуток середньої і важкої нафти заради зниження загального обсягу виробництва. У той же час Ер-Ріяд, побоюючись втратити частку ринку в Азії – ринку енергоносіїв, який найбільш швидко розвивається, поки що продовжує підтримувати постачання в регіон на стабільному рівні.

Дотримуючись обраної стратегії, Saudi Aramco скоротила поставки нафти Arab Medium, замінивши її для деяких клієнтів сортом Arab Light, сказало джерело.

Після вступу в силу пакту ОПЕК+ поставки середньої і важкої нафти з Близького Сходу в Азію скоротилися, що посилило позиції аналогічних сортів з Європи та Америки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua