В Atlantic Council пояснили, чому МВФ продовжує фінансувати Україну — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Atlantic Council пояснили, чому МВФ продовжує фінансувати Україну

Казна та Політика
1549
Коли рада Міжнародного валютного фонду зібралася 3 квітня, вона постановила, що український уряд виконав лише 5 з 14 умов з проведення структурних реформ. І все одно Україна отримала мільярд доларів у рамках програми фінансової допомоги на 17,5 мільярдів.
Про це у своїй статті пише експерт Atlantic Council Андрес Аслунд.
Виконавчий директор Крістін Лагард або її перший заступник видають розпорядження та через кілька днів після цього місія МВФ відправляється в потрібну країну. В особливих випадках угода про допомогу може з’явитися за два тижні, а ще через два тижні – виконавча рада МВФ може ухвалити рішення. І вже на наступний день мільярди доларів можуть бути передані без схвалення будь-якого уряду або парламенту. МВФ може діяти так, тому що його мандат обмежений. Його мета – досягти макроекономічної стабільності, щоб уберегти країни від дефолту й приборкати інфляцію, що зазвичай означає домогтися скорочення дефіциту бюджету, жорсткої монетарної політики та реалістичної політики щодо обміну валют. За це МВФ може запропонувати миттєві виплати кредитів для збільшення резервів центральних банків.
11 березня 2015 року, коли рада МВФ ухвалила цьогорічну програму стабілізації для України, він вирішив передати 5 мільярдів доларів негайно. Гроші були перераховані Києву наступного дня, й крихітні валютні резерви України фактично подвоїлися. Ніхто крім МВФ не зміг би це зробити. Якщо б будь-який парламент спробував, йому б довелося пройти через тривалий і непростий процес у парламенті, а Україна тим часом потонула б у фінансовій кризі.
“Причина, чому МВФ передав четвертий транш Україні навіть незважаючи на те, що уряд виконав менше половини вимог фонду щодо структурних реформ, полягає в тому, що Україна виконала макроекономічні умови, зокрема збалансовує бюджет. А це найголовніше. Очікувалося, що в України буде дефіцит бюджету на рівні 3,7% від ВВП, але він зупинився на 2,3%, таким чином вимога була разюче перевиконана. Інфляція була трохи нижчою, ніж потрібно, хоча іноземний дефіцит – дещо вищий. А обмінний курс стабілізувався у жорстких зовнішніх умовах”, – пояснює Аслунд.
За матеріалами:
Дзеркало Тижня
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас