Скільки втратить РФ від заборони російських ліків в Україні


Скільки втратить РФ від заборони російських ліків в Україні

МОЗ хоче ввести санкції проти Росії: заборонити ввозити в Україну ліки з РФ. І це серйозно вдарить по російській фармацевтичній галузі. На Україну припадає 8% російського експорту медпрепаратів, фармацевтичні компанії РФ втратять 30 мільйонів доларів.

Ідею заборонити ввозити ліки запропонувала в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. МОЗ вже направив до Кабміну лист з відповідною пропозицією.

В останні роки поставки ліків з РФ в Україну падають

Аналітична компанія RNC Pharma підрахувала для російського видання РБК, що в 2016 році Росія експортувала в Україну ліків на 2,1 мільярда рублів — приблизно 30,1 мільйон доларів.

При цьому поставки в регіони України, де ведуться бойові дії, в статистиці йдуть окремим рядком, і постачання туди, навпаки, зростають, і більшими темпами, ніж падають поставки в Україну.

Україна — 8% іноземного ринку російських ліків

В 2013 році, до війни, Україна займала 20% в російському фармацевтичному експорті.

Україна не може гарантувати якість російських ліків

Кожні два роки Україна повинна перевіряти фармвиробництва і видавати їм сертифікат Good Manufacturing Practice. Цей сертифікат підтверджує, що виробництво відповідає міжнародним стандартам. Але, за словами Супрун, українські фахівці зараз не можуть відвідати заводи в Росії і в Криму.

У заборонених ліків буде заміна

З 256 препаратів, які поставляються з Росії в Україну, тільки 8 не мають аналогів на нашому ринку. І в основному це не ліки, а фармацевтичні інгредієнти. Міністерство вже веде переговори з українськими та іноземними компаніями, які могли б замінити російські препарати своїми.

Вакцини вже зараз закуповуються через міжнародні організації, і тих, які виробляють в РФ, серед тих, що закуповуються, майже немає.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:МОЗ України
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua