Adidas і стартап Carbon візьмуться за 3D-друк взуття


Adidas і стартап Carbon візьмуться за 3D-друк взуття

Adidas запустила виробництво кросівок з 3D-друкованою підошвою. Зробити технологію 3D-друку швидшою і дешевшою компанії допоможе стартап з Кремнієвої долини Carbon. Колекцію Futurecraft 4D планується випустити на масовий ринок у наступному році.

Бренди починають придивлятися до технологій 3D-друку — вона дозволяє створювати одяг під індивідуальні вимоги покупця. Конкуренти Adidas Nike, Under Armour і New Balance — також експериментували з 3D-друком, проте, їхні розробки поки що не просунулися далі створення прототипів.

Причина — 3D-принтери поки що працюють повільніше і обходяться дорожче, ніж традиційне виробництво з пластику. Тим не менш, Adidas заявляє, що її партнерство зі стартапом з Кремнієвої долини під назвою Carbon допоможе подолати ці труднощі. Нещодавно ця компанія оголосила, що удосконалила 3D-принтер, і тепер він може друкувати в 100 разів швидше, ніж раніше.

За словами Герда Манца, керівника відділу технологічних інновацій Adidas, використання 3D-друку у виробництві взуття стане важливою подією не тільки для самої компанії, але і в цілому для галузі. В цьому році Adidas сподівається продати 5 тисяч пар кросівок з колекції Futurecraft 4D, а в наступному — вже 100 тисяч, тому що Carbon обіцяє знизити час на друк однієї підошви з 1,5 годин до 20 хвилин. У яку суму такі кросівки обійдуться покупцям – поки що невідомо.

В кінці минулого року Adidas вже продала кілька сотень пар кросівок з підошвою, надрукованою на 3D-принтері, за $333, але взуття виявилося жорстким і важким, а на друк йшло по 10 годин.

Також у березні цього року Adidas відкрила магазин, де речі підбираються 3D-скануванням. У Берлінському магазині бренду можна замовити 3D-в’язаний светр — його можна отримати за чотири години і €200 (близько $215).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua