Скільки заплатимо за газ з 1 квітня: на українців повісили ще один щомісячний платіж


Скільки заплатимо за газ з 1 квітня: на українців повісили ще один щомісячний платіж

Національна комісія, яка регулює сферу енергетики і комунальних послуг, 28 березня затвердила розмір абонплати за підключення до системи газопостачання, яку незабаром потрібно буде платити щомісяця на підставі потужності лічильника і незалежно від фактичного обсягу споживання.

Як пишуть Українські новини, з 1 квітня ціна на газ для населення буде розділена на дві складові:

- на ціну газу як товару (4 942 гривень/тис. куб. м плюс гранична торговельна націнка газопостачальної компанії 3,2%);

- на абонплату за підключення до мереж.

Згідно з рішенням Кабміну, таку абонплату встановлює НКРЕКП на підставі приєднаної потужності кожного споживача (типу газового лічильника). В тариф закладено витрати “Укртрансгазу” на транспортування газу магістральними газопроводами до газорозподільних систем (близько 23% в структурі тарифу).

Для прикладу, з 1 квітня тариф на розподіл газу для побутових споживачів компанії “Київоблгаз” становитиме 2,549 коп./куб. м на годину, для промислових – 3,607 коп./куб. м на годину (всі тарифи без ПДВ). При цьому в Києві для побутових і непобутових споживачів ПАТ “Київгаз” тариф буде однаковий – 1,273 коп./куб. м на годину.

Зараз встановлено кінцеву ціну на газ для населення, яка становить 6 879 гривень/тис. куб. м з урахуванням всіх витрат на транспортування, податки та торгові націнки.

Нагадаємо, 27 квітня 2016 року Кабінет міністрів України прийняв рішення привести внутрішні ціни на газ до рівня ринкових. В результаті цього тарифи для населення підвищилися на 100%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua