0 800 307 555
0 800 307 555

"Газпром" знову порушує транзитний контракт: тиск в трубі рекордно впав


"Газпром" знову порушує транзитний контракт: тиск в трубі рекордно впав

Протягом останніх днів фахівці ПАТ “Укртрансгаз” фіксують суттєве падіння тиску у російській газотранспортній системі на газовимірювальній станції Суджа, головному пункті входу до української ГТС з боку Росії.

Про це йдеться у повідомленні НАК “Нафтогаз України”.

Згідно з повідомленням, станом на 08:00 вівторка рівень тиску на ГВС Суджа впав до рекордно низького за останні роки рівня 49,7 атм замість обумовлених контрактом 60,0 атм.
“Газпром” також порушує умови транзитного контракту щодо максимального рівня добових коливань заявок на відбір газу в пунктах виходу з ГТС України, які не повинні перевищувати 4,5% по пункту Ужгород, але в окремі дні лютого даний показник був перевищений у два рази від норми”, – повідомляє компанія.

“Крім того, в окремі періоди поточного місяця якість газу, який подавався в українську ГТС із Росії, не відповідала фізико-хімічним показникам, передбаченим контрактом”, – йдеться у повідомленні.

У НАК повідомили, що систематичне недотримання Газпромом умов транзитного контракту створює ризики для безперебійного постачання газу в європейському напрямі.

“В рамках механізму швидкого реагування Європейська комісія отримала оперативне повідомлення щодо раптового зниження тиску на ГВС Суджа”, – заявили у компанії.

Раніше в “Укртрансгазі” і “Нафтогазі” неодноразово заявляли про порушення умов контрактного договору щодо тиску під яким подається газ на територію України.

“Нафтогаз” вже звертався до Європейської комісії із проханням зафіксувати порушення “Газпромом” своїх контрактних зобов’язань.

Нагадаємо, у 2016 році транзит природного газу для європейських споживачів через українську газотранспортну систему зріс на 23% і становив 82,2 млрд кубометрів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua