0 800 307 555
0 800 307 555

В Естонії знайшли скарб епохи князя Ярослава Мудрого


В Естонії знайшли скарб епохи князя Ярослава Мудрого

В Естонії археологи знайшли стародавні прикраси часів вікінгів. Артефакти були виявлені в шарі грунту в Ляене-Харьюмаа. Предмети можуть бути датовані часом пізньої епохи вікінгів. Серед прикрас – дві підвіски, що імітують срібну монету часів правління князя Ярослава Мудрого. На одній стороні монети було зображення князя, а на іншій – родовий знак Рюриковичів. Сьогодні відомо про наявність 8 таких монет у всьому світі.

“За один раз було знайдено два різних види прикрас. Першу, цілком ймовірно, було виготовлено на території Естонії. Другий тип підвіски схожий на ті, що свого часу робили в Новгороді. Крім того, в скрині ми знайшли також олов’яний елемент крісла” , – розповів археолог Маурі Кіудсоо.

На його думку, можна зробити припущення, що прикраси належали місцевій майстрині. Вона могла загинути під час набігу на поселення, а місце знаходження скарбів так і залишилося невідомим для стародавніх грабіжників.

Знахідку зробив археолог-любитель в листопаді минулого року, але експерти досі працюють над предметами, встановлюючи точний вік знахідок. Естонські археологи схильні вважати скарб чи не найціннішим зі знайдених за весь час в Естонії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua