0 800 307 555
0 800 307 555

Депутати відхилили законопроект про регулювання діяльності ломбардів


Депутати відхилили законопроект про регулювання діяльності ломбардів

Верховна Рада України не підтримала пропозицію прийняти законопроект про регулювання діяльності ломбардів у першому читанні, так само як і пропозицію повернути документ у профільний комітет і суб’єкту законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Після того, як за прийняття відповідного законопроекту №1800 «Про ломбарди і ломбардну діяльність» у першому читанні проголосували 164 народних депутати, за повернення в профільний комітет на доопрацювання – 184, а за повернення суб’єкту законодавчої ініціативи – 181 за необхідного мінімуму в 226 голосів, голова Верховної Ради Андрій Парубій оголосив, що рішення не прийнято і законопроект вважається відхиленим.

Представляючи документ, член парламентського Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Максим Поляков запропонував підтримати ініціативу, яка визначає ломбарди як небанківські фінансові установи і встановлює порядок їх діяльності. У свою чергу, голова комітету Сергій Рибалка зазначив, що ломбарди в умовах кризи стрімко розвиваються.

«Обсяг цього ринку минулого року тільки за офіційними даними перевищив 16 млрд грн, але досі його діяльність практично не врегульована законодавством», – сказав він.

За словами депутата, закон створює правові основи для діяльності ломбардів і регулює функції нагляду за ними. «Комітет розглянув цей проект ще в березні 2015 року і рекомендував прийняти його за основу», – додав Рибалка.

Діяльність ломбардів в Україні регулюється Цивільним кодексом, Законом «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» і Положенням про порядок надання фінансових послуг ломбардами, затвердженим розпорядженням Нацкомісії з регулювання ринків фінансових послуг. У березні минулого року Нацкомісія заявила про плани ініціювати законодавчі зміни з метою підвищення вимог до мінімального капіталу ломбардів з 200 тис. грн до 500 тис. грн, ломбардів з розвиненою регіональною мережею – до 1 млн грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua