0 800 307 555
0 800 307 555

Україна уникла позову від американської фармкомпанії на $800 мільйонів


Україна уникла позову від американської фармкомпанії на $800 мільйонів

Україна підписала мирову угоду з американською фармацевтичною компанією Gilead Sciences Inc. щодо препарату Sovaldi для лікування гепатиту С.

Про це повідомила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

“Мирова угода, підписана сьогодні вранці, разом з нашими колегами з Gilead розширить доступ українців до ліків від гепатиту С за доступними цінами, в тому числі і в аптеках”, – сказала вона.

Міністр юстиції Павло Петренко зазначив, що підписання мирової угоди дозволило Україні уникнути позову компанії на суму $800 млн.

Вартість однієї упаковки препарату, закупленої через міжнародні організації буде становити $250.

У свою чергу голова благодійного фонду Пацієнти України, Дмитро Шерембей наголосив, що ціна даного препарату в аптеках дорівнює 10 тис. грн за упаковку, в той час як вартість генерика Гратециано, реєстрація якого скасована наказом МОЗ 22 лютого, дорівнює 15 тис. грн.

У цілому, курс лікування гепатиту С препаратом Sovaldi в Україні буде коштувати приблизно $750. Курс лікування в Європі, за словами активіста, коштує близько $60 тис. в США – $70 тис.

Старший віце-президент компанії Gilead Кліффорд Семюел зазначив, що враховуючи важку економічну ситуацію в Україні, рівень ВВП, темпи поширення хвороби Україна була включена в глобальну програму доступності Gilead, що значно знижує ціни для України на препарати Sovaldi і Harvoni.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua