0 800 307 555
0 800 307 555

Апеляційний суд залишив у силі рішення про стягнення з "Газпрому" штрафу


Апеляційний суд залишив у силі рішення про стягнення з "Газпрому" штрафу

Київський апеляційний господарський суд залишив у силі рішення Господарського суду Києва від 5 грудня 2016 року, яким той зобов’язав російського газового монополіста компанію “Газпром” виплатити штраф і пеню, накладені Антимонопольним комітетом, в загальному розмірі 172 млрд гривень (близько 6,4 млрд доларів за поточним курсом) за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу через Україну.

Відповідне рішення зачитала головуючий суддя Кароліна Тарасенко.

“Газпром” має право оскаржити цю постанову в Вищому господарському суді України.
В ході розгляду апеляції колегія суддів відмовила “Газпрому” в призначення судово-економічної експертизи.

Як повідомлялося, 22 січня АМКУ оштрафував “Газпром” на суму в розмірі 85,966 млрд гривень за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту газу.

Повідомлення “Газпрому” про сплату штрафу було направлено 4 березня 2016 року, відповідно “Газпром” повинен був сплатити штраф до 4 травня 2016 року.

12 квітня 2016 року “Газпром” подав позов до Господарського суду Києва з проханням визнати недійсним це рішення АМКУ, але позов так і не був прийнятий судом до розгляду.

“Газпром” намагався оскаржити ухвалу Госпсуду Києва про повернення його позову без розгляду, але суди вищих інстанцій підтвердили законність даного рішення.

АМКУ подав позов до Господарського суду Києва про примусове стягнення штрафу і пені 5 жовтня 2016 року.

Міністерство енергетики Росії 9 грудня 2016 року висловило стурбованість рішенням Господарського суду Києва про стягнення з “Газпрому” штрафу і заявило, що пеня спричиняє ризики для надійності і стабільності транзиту російського газу через Україну.

Міненерго Росії закликало Україну скасувати це рішення.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик вважає, що вилучення транзитного газу в рамках можливого виконання рішення Господарського суду Києва про стягнення з “Газпрому” штрафу АМКУ неможливе.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua