0 800 307 555
0 800 307 555

Заплатять всі: Білл Гейтс закликає оподаткувати роботів


Заплатять всі: Білл Гейтс закликає оподаткувати роботів

Відсутність прибуткового податку і податку на прибуток для роботів є несправедливою перевагою машин перед людьми, вважає Білл Гейтс, один із засновників Microsoft Corp. і найбагатша людина в світі за версією Forbes.

В інтерв’ю виданню Quartz він запропонував оподаткувати компанії, що використовують роботів, щоб хоча б на час сповільнити автоматизацію багатьох видів діяльності і профінансувати альтернативні види зайнятості для живих людей, включаючи турботу про людей похилого віку та роботу з дітьми в школах.

Як не парадоксальна подібна ідея, в Європейському союзі її вже спробували втілити в життя: законопроект недавно розглядався в Європарламенті, але 16 лютого депутати остаточно його відхилили.

“Слід прагнути підвищення рівня податку і навіть гальмування автоматизації”, – упевнений Б.Гейтс, оскільки розвиток технологій йде рука об руку з витісненням людей з цілого ряду професій і спеціальностей.

“В даний час для людини, яка виконує роботу на заводі, скажімо, за $50 тис. на рік, оподатковується цей дохід, надходять податки на соцзабезпечення і таке інше. Якщо вона буде замінена роботом, який буде виконувати ту саму роботу, слід подумати про обкладення робота податком аналогічного рівня”, – заявив Гейтс.

Він додав, що це дозволить людям не боятися інновацій. “Знаєте, податки – безперечно, кращі, ніж просто заборона деяких елементів”, – вважає мільярдер, який розбагатів на поширенні комп’ютерів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua