0 800 307 555
0 800 307 555

Екс-генсек НАТО: Два відсотки на оборону - міфічне число


Екс-генсек НАТО: Два відсотки на оборону - міфічне число

Екс-генсек НАТО і колишній глава Європейського оборонного агентства Хав’єр Солана вважає, що спільне вирішення питань безпеки країнами Європи має вести до подальшої інтеграції, особливо на тлі терористичних атак і воєн в сусідніх регіонах.

Він зазначив, втім, що ставити конкретні планки щодо видатків на оборону, як вимога США до союзників в НАТО виділяти на це не менше двох відсотків валового внутрішнього продукту, не мають логічних пояснень. “Я не вірю в цю цифру, це міфічне число, яке начебто має вирішити проблему безпеки, – Ред.).

Щоб досягти цього показника, необхідна єдність парламентів країн-членів НАТО. А для цього необхідно мати чітку схему того, як ці гроші будуть використовувати для оборони”, – зазначив він. Солана також торкнувся питання політики і політики адміністрації президента США Дональда Трампа. На його думку, з боку американського президента звучало чимало неоднозначних заяв, тому найкращим шляхом є “почекати і побачити реальні кроки”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua