0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ заперечує проведення операцій з ліквідності між Платинум Банком і Промінвестбанком


НБУ заперечує проведення операцій з ліквідності між Платинум Банком і Промінвестбанком

Національний банк заперечує проведення операцій з ліквідності між Платинум Банком і Промінвестбанком.

Про це йдеться в повідомленні Нацбанку.

“У Платинум Банку зобов’язань перед Промінвестбанком в зазначений період не було. Операції з переказу ліквідності між банками також не проводилися”, – йдеться в ньому.
Відзначається, що за результатами діагностичного обстеження якості активів і достатності капіталу Платинум Банку, проведеного в першому півріччі 2016 року, в червні 2016 року був затверджений необхідний обсяг докапіталізації банку.

Платинум Банк подав до Національного банку план реструктуризації, який передбачав виконання ряду заходів з метою докапіталізації банку.

Протягом 2016 керівництво і власники істотної участі Платинум Банку вживали заходів для виконання вимог щодо докапіталізації, зокрема шляхом погашення кредитів позичальників – пов’язаних осіб, надання безповоротної фінансової допомоги від акціонера, збільшення обсягу забезпечення за кредитами.

Тільки за 2016 акціонери внесли близько 1 млрд гривень, проте станом на 1 січня 2017 року банк не виконав вимоги НБУ щодо докапіталізації і не забезпечив достатній рівень регулятивного капіталу, що стало підставою для віднесення його до категорії неплатоспроможних.

Національний банк 10 січня визнав неплатоспроможним Платинум Банк.

Власниками істотної участі в Платинум Банку є Борис Кауфман і Григорій Гуртовий.

Виплати вкладникам банку складуть 4,9 млрд гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua