0 800 307 555
0 800 307 555

Україна потрапила в топ-10 країн з найвищими ризиками в банківській системі (інфографіка)


Україна потрапила в топ-10 країн з найвищими ризиками в банківській системі (інфографіка)

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Rating (S&P) оцінює банківську систему України як високоризикову за методологією оцінки галузевих і країнових ризиків банківського сектору (Banking Industry Country Risk Assessment – BICRA), повідомляється в звіті S&P.

“Незважаючи на певне поліпшення макроекономічної ситуації в Україні в 2016 році і її подальше поліпшення в 2017 році, ризик української банківської системи залишається одним з найвищих в світі, що відображено в її оцінці на рівні 10 (країни з найбільшими ризиками)”, – зазначено в документі.

За даними аналітиків, ключовими факторами фінансових і операційних ризиків для українських банків є як і раніше напружена ситуація на Донбасі, а також політична нестабільність. Крім цього, банківська система України схильна до високого боргового тягаря – в 2018 році на Україну чекають істотні виплати за зовнішнім боргом.
Агентство очікує, що ризик банківської системи України і надалі залишатиметься високим. За оцінками S&P, українські банки в 2017 році покажуть дуже високий рівень кредитних втрат і проблемних кредитів. Банківська система як і раніше схильна до відтоку депозитів, її доступ до ринку капіталу обмежений.

Нагадаємо, раніше в раді НБУ заявили, що банківська система в Україні вже пройшла процес очищення, і криза в цій сфері позаду. “Банківська система протягом останніх трьох років, тобто 2014 року, 2015-го, 2016 років, пережила дуже непрості часи. І можна сказати про те, що чистка банківської системи завершена”, – підкреслив член ради Василь Фурман.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua