0 800 307 555
0 800 307 555

Президент запустив систему кіберзахисту України


Президент запустив систему кіберзахисту України

Президент України Петро Порошенко ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 грудня 2016 року «Про загрози кібербезпеці держави і невідкладні заходи щодо їх нейтралізації», – йдеться в указі №32/2017, з уточненням, що контроль за виконанням рішення РНБО президент поклав на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова.

Нагадаємо, згідно з Доктриною інформаційної безпеки приймаються невідкладні заходи щодо якісного посилення системи кіберзахисту і кібербезпеки: удосконалення законодавства, забезпеченні стандартизації та уніфікації програмно-апаратних рішень для потреб держави, розвитку захищеної Національної телекомунікаційної мережі, захисту державних інформаційних ресурсів і зміцнення можливостей органів сектору безпеки і оборони в кіберпросторі.

Крім цього, цей документ передбачає впровадження ефективних заходів з протидії російській пропаганді на основі неухильного дотримання цінностей свободи слова, прав журналістів та розвитку українських медіа.

Востаннє хакери атакували Мінінфраструктури та Державіаслужби в грудні 2016 року. Ремонт тільки сайтів Держказначейства і Мінфіну обійшлися Україні в 80 млн грн. За даними першого заступника директора Національного інституту стратегічних досліджень при президенті України Олександра Власюка, Мінфін і Держказначейство втратили 3 терабайта інформації в результаті цієї хакерської атаки.

Хакерські атаки, за словами секретаря РНБО Олександра Турчинова, координуються з одного центру в РФ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua