617
Нафта дорожчає на даних ОПЕК про скорочення її видобутку
— Енергетика
Світові ціни на нафту демонструють позитивну динаміку на даних ОПЕК про скорочення видобутку “чорного золота” в січні.
Про це свідчать дані торгів.
Станом на 08.29 вартість квітневих ф’ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent росла на 0,25% – до 55,73 долара за барель. Ціна березневих ф’ючерсів на нафту марки WTI збільшувалася на 0,23% – до 53,05 долара за барель.
Подорожчанню нафти сприяють дані ОПЕК про скорочення її видобутку країнами в січні. ОПЕК зменшила видобуток нафти на 890,2 тисячі барелів на день в порівнянні з груднем – до 32,139 мільйона барелів. При цьому країни, що брали на себе зобов’язання щодо скорочення видобутку в рамках віденського угоди, сумарно знизили її на 1,146 мільйона барелів з обіцяних 1,254 мільйона.
Таким чином, ОПЕК виконала угоду на 90%.
Як відомо, ОПЕК 30 листопада домовилася про зниження свого видобутку на 1,2 мільйона барелів на день – до 32,5 мільйона барелів. 10 грудня країни, що не входять до ОПЕК, погодили скорочення власного видобутку сумарно на 558 тисяч барелів на добу, в тому числі Росія – на 300 тисяч барелів. Угода укладена на перше півріччя 2017 року з можливістю пролонгації.
Стримує зростання світових цін на нафту прогноз управління енергетичної інформації (EIA) Міненерго США.
Очікується, що видобуток сланцевої нафти на родовищах найбільших нафтогазовидобувних регіонів США в березні зросте в порівнянні з січнем на 80 тисяч барелів на добу – до 4,873 мільйона барелів.
За матеріалами: Прайм
Поділитися новиною
Також за темою
Послаблення санкцій США щодо нафти може принести рф $10 млрд — Зеленський
150 млн доларів щодня: війна в Ірані стала «золотою жилою» для рф
США тимчасово дозволили купувати російську нафту
ФОПам розширили програму енергопідтримки та продовжили прийом заявок
Україна та Румунія будують дві нові лінії електропередачі
Доходи росії від експорту нафти впали до мінімуму за час війни
