0 800 307 555
0 800 307 555

МВФ наполягає на скасуванні механізму оплати послуг ЖКГ в розстрочку


МВФ наполягає на скасуванні механізму оплати послуг ЖКГ в розстрочку

Застосування механізму може приpвести до зростання заборгованості перед “Нафтогазом”/ Міжнародний валютний фонд наполягає на скасуванні з 1 квітня 2017 року механізму оплати послуг ЖКГ в розстрочку.

Відзначимо, в жовтні 2016 року уряд дозволив українцям, які не отримують субсидії, платити за послуги ЖКГ в розстрочку. Тепер, написавши заяву постачальнику комунальних послуг, споживачі отримали право сплачувати протягом опалювального сезону 50% від суми рахунку. Іншу половину вони повинні вносити рівними частинами з квітня по вересень.

“Але введення розстрочки може негативно відбитися на фінансових показниках підприємств комунальної енергетики, яким необхідно розраховуватися за природний газ з НАК “Нафтогаз України” за фактом споживання газу в опалювальний період.

Тобто, завершивши опалювальний сезон, теплокомуненерго повинні повністю сплатити НАК “Нафтогаз України” за спожитий газ. З огляду на те, що інших джерел доходу, крім платежів споживачів, у підприємств теплоенергетики немає, то оплата в розстрочку може призвести до ще більшого зростання їхньої заборгованості перед газовим монополістом”, – повідомляється в матеріалі.

На даний момент заборгованість становить близько 28 млрд гривень. Крім того, постраждати може і фінансовий стан самого НАКу, якщо він відпускатиме газ в борг. Нагадаємо, Кабмін з 1 травня 2017 року знизив нормативи на користування послугами ЖКГ для населення. Зокрема, норма споживання природного газу для індивідуального опалення знижена з 5,5 куб м до 5,0 куб м на 1 кв м опалювальної площі на місяць в опалювальний період.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua