0 800 307 555
0 800 307 555

Уряд може врахувати пропозиції фінансового комітету - експерт


Уряд може врахувати пропозиції фінансового комітету - експерт

Комітет Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності передав до Кабміну свої пропозиції щодо середньострокового плану дій уряду.

Прокоментувати перспективи такої комунікації редакція Uainfo попросила політолога Володимира Фесенка.

“Комітет Сергія Рибалки першим оперативно відреагував на оприлюднений урядом проект, і такий спосіб спілкування є нормою в країнах розвиненої демократії”, – вважає експерт. Незважаючи на партійну приналежність або участь в коаліції, парламентські комітети – це перш за все місце для професійної дискусії, для оцінки законопроектів, для діалогу з урядом. Зараз взагалі уряд планує перейти на загальноприйняту практику формування “білих книг” щодо стратегічних і системних законопроектів. Тобто, концепція кожної реформи буде обговорюватися із зацікавленими сторонами, профільними комітетами та громадськістю, і тільки потім буде формуватися текст законопроекту.

Пропозиції фінансового комітету щодо кредитування реального сектору економіки, стратегії управління державними банками – цілком можуть бути включені в нову Стратегію Уряду. Спаравді, після націоналізації Приватбанку держава повинна удосконалити систему управління всіма державними банками, які разом займають значну частку на ринку.

Додатковий аргумент для позитивного сприйняття урядом подібних рекомендацій – це наближення звіту уряду за перший рік роботи, який повинен бути представлений через два місяці. Цей уряд має і здобутки, але до нього є і ряд претензій. Після року роботи Верховна Рада матиме право поставити запитання про відповідальність уряду. І в таких умовах конструктивна комунікація з парламентом, фракціями і комітетами має особливу цінність для Кабміну. Тому можемо порадити іншим комітетам також надавати свої рекомендації уряду, якщо вони будуть такими ж реалістичними”- пропонує експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:Кабмін
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua