0 800 307 555
0 800 307 555

В українських портах рекордно впала перевалка вантажів


В українських портах рекордно впала перевалка вантажів

У 2016 році обсяги перевалки в українських портах продовжили знижуватися наростаючими темпами – було зафіксовано найсильніше зниження за останні 4 роки, що становило -8,6% щодо 2015 року.

Зниження відбулося за всіма напрямками, найсильніше впали обсяги транзитної перевалки -35,1%. Також в останні два роки спостерігається зниження експорту. І це при тому, що обсяги експорту зернових постійно зростають.

“Це означає, що Україна втрачає свої позиції в експорті двох інших основних вантажів – чорних металів і ЗРС, які становлять понад третину всієї перевалки в портах”, – пояснює консультант ЦТС-Консалтинг Андрій Ісаєв.

Він зазначає, що крім об’єктивних чинників (попит на регіональних ринках) причиною падіння експорту є втрата конкурентоспроможності української продукції, на яку впливає і ефективність логістичних ланцюжків експортерів.

“Тут постає питання про вартість заходу судна в українські порти, яка вище в 3-5 разів, ніж в порти наших конкурентів – Австралії і Бразилії. Значний вплив на вартість доставки також надає розмір суднової партії, яка в українських портах обмежена глибиною”, – зазначив аналітик.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua