0 800 307 555
0 800 307 555

Microsoft першою в світі захистить клієнтів хмарного сервісу від "патентних тролів"


Microsoft першою в світі захистить клієнтів хмарного сервісу від "патентних тролів"

Microsoft Corp. в середу розширила захист користувачів хмарного сервісу Azure від патентних позовів і, як стверджують експерти, першою на ринку пообіцяла клієнтам захист від “патентного троллінгу”, що, ймовірно, дозволить їй зміцнити становище в сегменті хмарних технологій.

Програма Microsoft Azure IP Advantage забезпечує необмежене покриття судових витрат і юридичну допомогу для клієнтів, які розробляють хмарні додатки на основі технологій з відкритим вихідним кодом, використаних в Azure, пише The Wall Street Journal. До них, наприклад, відноситься Hadoop – інструмент для аналізу великих масивів даних.
IP Advantage буде безкоштовною для клієнтів, які витрачають в Azure не менше $1 тис. на місяць, а таких, як стверджує Microsoft, більшість.

Крім того, клієнти Azure IP Advantage зможуть безоплатно скористатися перевагами 10 тис. патентів Microsoft для захисту в ході судових розглядів. За словами президента і головного юриста Microsot Бреда Сміта, компанія пропонує клієнтам “патентну парасольку”. В цілому портфель Microsoft налічує близько 65 тис. патентів по всьому світу.

Як вважають аналітики, найбільш привабливим ця пропозиція може виявитися для новачків в хмарних сервісах, в тому числі компаній, які користуються ними для зберігання даних або хостингу своїх мобільних додатків.

За оцінками аналітичної фірми Gartner, до 2020 року світові витрати на хмарні обчислення досягнуть $1 трлн. Як зазначає Financial Times, хвилі судових позовів завжди слідували за технічним прогресом, і хмарне середовище не стане винятком. Однак через структури галузі цього разу відповідачами можуть виявитися не тільки самі високотехнологічні компанії, але і їхні клієнти.

За останні п’ять років кількість позовів, пов’язаних з правами інтелектуальної власності та хмарними обчисленнями, зросла на 22%, свідчать дані Boston Consulting Group.

Microsoft займає друге місце серед вендорів хмарних сервісів та інфраструктури в світі після Amazon.com Inc. У минулому кварталі частка сегмента Intelligent Cloud, до якого належить Azure, в виручці Microsoft збільшилася до 28%, сама виручка підрозділу піднялася на 8% – до $6,9 млрд.

“Патентний тролінг” – специфічний вид вимагання, при якому вимагач (“патентний троль”) має зареєстровані права інтелектуальної власності, але при цьому не використовує їх у власному виробництві, оскільки сам нічого не виробляє. При цьому “патентний троль” намагається вимагати гроші у реального виробника, вироби якого підходять за параметрами під його зареєстрований об’єкт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua