0 800 307 555
0 800 307 555

Михайло Артюхов: нове замість старого, або Trade-in як альтернатива іпотеці


Михайло Артюхов: нове замість старого, або Trade-in як альтернатива іпотеці

Зовсім нещодавно trade-in програми оцінювалися як хороший маркетинговий хід для залучення покупців. Однак, відсутність іпотечного кредитування і низький платоспроможний попит роблять їх, особливо для покупців середнього і низького цінового сегменту, єдиною альтернативою поліпшити або взагалі вирішити свої житлові питання.

Рівень угод на ринку нерухомості за останні три роки не досягає 10 тисяч на рік, що в 3-5 разів менше потенціалу ринку житла столиці. При цьому, активність зберігається за рахунок так званого природного попиту, коли житло купується покупцями для себе, і переважно у форматі угод-ланцюжків.

За даними ARPA Real Estate, частка угод-ланцюжків у структурі продажів за 2014-2016 роки стабільно становить 25%.

Такий, досить високий відсоток, і робить актуальними програми, які можуть стати альтернативою іпотечному кредитуванню. Одна з них – обмін старого житла на нове або trade-in. Минулого року trade-in програми були анонсовані в 20-ти новобудовах столиці, вони залишаються популярними і в передмісті.

Приміром, сьогодні цілком реально без доплати обміняти 2-кімнатну квартиру площею 60-70 кв. м в хорошому районі столиці на будинок за містом в 200 кв. м, та ще й з ділянкою землі.

Які плюси trade-in?

  • Мабуть, головний плюс полягає в консолідації відповідальності за продаж і купівлю нерухомості в «одних руках». При цьому, організатор trade-in бере на себе один з найбільш чутливих для клієнтів ризик – валютний. У договорі фіксуються ціни на нерухомість в гривні, але у прив’язці до долара, тому валютні ризики однаково відображаються на квадратних метрах двох об’єктів.
  • Плюс, коли договір на продаж квартири і попередній договір купівлі нового об’єкта підписуються одночасно, при цьому фіксується максимальна ціна продажу і терміни угоди.

Критерій «терміни угоди» для покупців, яким ніде жити, є вкрай важливим. Для таких клієнтів ідеальний trade-in – це купівля нового об’єкта житла з документами, а не інвестування та очікування, часто поєднане з досить великим спектром ризиків.

  • Покупець позбавляється від турбот, пов’язаних з юридичним супроводом, оцінкою, рекламою, економить на комісійних.

Які можуть бути мінуси?

  • При такій схемі особливих і «мінусів» немає. Головний ризик – це скоріше недобросовісність або некомпетентність організаторів trade-in, які не можуть виконати свої договірні зобов’язання перед клієнтом: вчасно не продати, продати за ціною, нижчою від обумовленої, не виконати зобов’язання щодо введення в експлуатацію (якщо мова йде про інвестування).

Можливо, тому серйозним обмеженням для ширшого запуску trade-in програм є відсутність у девелоперів або компаній досвіду роботи на вторинному ринку.

Михайло Артюхов, керуючий директор компанії ARPA Real Estate

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Колонка відображає виключно точку зору автора, та може не збігатися з думкою редакції. Публікація колонок здійснються згідно Правил, а Finance.ua виконує лише роль носія. Копіювати ці авторські матеріали можна лише за наявності посилання на автора та Finance.ua.

Також з цієї теми: Нерухомість
Дивись також
Весь ринок:Нерухомість
Архiви:2020 2019 2018 2017 2016 2015
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua